30 dní na vrácení zdarma
zobrazit podrobnosti
Možnost doručení zdarma pro objednávku nad 799 Kč
zobrazit podrobnosti

Dámské trekové boty – bezpečí na horské stezce

Pevné trekové boty jsou základem bezpečné pěší turistiky v horách. Jsou pohodlné, proto Vás nebudou tlačit. Především však zajišťují stabilitu nohou a chrání je před proměnlivými povětrnostními podmínkami. Treková obuv je vyrobená z lehkých, ale odolných materiálů – můžete se mimo jiné rozhodnout pro kožené trekové boty nebo pro model z vysoce kvalitních umělých materiálů. Protože se jedná o horskou obuv, je použita technologie zvyšující komfort a bezpečí. Velmi populární jsou outdoorové boty s podešví z pěny EVA – jejich výhodami jsou lehkost, pružnost a dokonalé tlumící vlastnosti. Na horách se osvědčí boty s membránou zabezpečující proti vlhkosti a zároveň odvádějící přebytečné teplo. Při výběru bot věnujte pozornost výšce bot – na letní túry budou vhodné nízké, na podzim nebo v zimě nejvhodnější budou vysoké modely.

Dámské kotníkové šněrovací boty – nepostradatelné v zimě

Na první pohled mohou kotníkové šněrovací boty vypadat trochu jako treková obuv. Liší se však konstrukcí, a tedy i jejich určením. Dámské workery mají rozhodně městský charakter, proto se dokonale hodí jako každodenní zimní obuv. Jsou teplé, stabilní a zároveň velmi pohodlné. Budou tedy nenahraditelné na cestě do práce za mrazivého počasí, na procházce nebo na dovolené v lyžařském středisku. Workery také zajišťují přilnavost i na zledovatělých površích – vděčí za to vysoké podrážce z odolného, vysoce kvalitního materiálu. Pokud patříte mezi milovnice nadčasových řešení, vsaďte na žluté workery, módní už několik sezón. Fantasticky vypadají sladěné s různými kousky Vašeho šatníku. Můžete je nosit jak s džínami, tak i se šaty, vlněnými svetry nebo sportovními mikinami, casual kabátem anebo péřovou bundou – všechny kombinace povoleny!

Často kladené otázky

Dámská trekingová obuv - k čemu se používá?

Trekingová obuv je obuv určená především pro turistiku na horách, ale samozřejmě není to jejich jediné použití. Trekking, obecně řečeno, je to překonávání obtížného terénu, často za nepříznivých povětrnostních podmínek. Dámskou trekingovou obuv lze rozdělit do třech základních kategorií: all terrain - určené pro snadné a relativně rovné stezky, vhodné pro nordic walking a rekreační výlety; hiking - pro náročnější túry, jsou lehké a nabízejí stabilizaci kotníkového kloubu; trekking - obuv pro túry ve vysokých částech hor, nejčastěji se silnou membránou (např. gore-tex) a vysokými svršky. Důležitým prvkem dámského trekového obuvi je jejich podrážka, která je odpovědná za tlumení nárazů. U obuvi určené pro obtížnější a vysoké části hor by měla být silná, aby zvýšila trakci a minimalizovala nepohodlí způsobené nerovným terénem. Na druhou stranu, pokud plánujete výlet do nižší, méně rozmanité části hor, radši zvolte dámskou trekovou obuv s tenčí podrážkou.

Dámská trekingová obuv - jak vybrat velikost?

I když znáte svou velikost obuvi, neměli byste se jí držet při výběru bot do hor. Pro úspěšnou turistiku by trekkingová obuv měla být o něco volnější, aby měly nohy plnou svobodu pohybu - zejména proto, že mohou po dlouhém výletu nabobtnat. Nejlepší tedy je, když je dámská trekingová obuv o 1 cm delší než vaše noha. Je důležité měřit trekkingové boty v ponožkách, ve kterých budeme cestovat po stezkách - modely k tomu určené jsou silnější než ty, které se nosí denně - a nejlépe je dělat to večer, když jsou nohy o něco větší. Nezapomeňte také na to, aby co nejlépe utáhnout tkaničky vašich trekových bot.

Nízká nebo vysoká dámská trekingová obuv?

Na trhu je dostupna dámská trekingová obuv o výšce za kotník a modely, které tuto část nohy odhalují. Které si vybrat? Jedním z kritérií je roční období. Pokud chcete zajistit větší prodyšnost vyberte si nízkou dámskou trekingovou obuv. Zase vysoká dámská trekingová obuv Vám poskytne více tepla a lepší ochranu před blátem nebo sněhem. Začátečníci by si však měli vybrat trekingovou obuv nad kotník. Taková obuv dobře stabilizuje tuto část těla, chrání ji před úrazem a zraněním a naučí vás provádět vhodné pohyby na stezce. Bude také nezbytností pro náročnější stezky, zatímco nízká dámská trekingová obuv se bude lépe hodit pro nížinné oblasti. Pamatujte si však, že vysoký svršek znamená i větší váhu obuvi. Nízká dámská trekingová obuv vám umožní rychlejší pohyb a zabrání příliš rychlému unavení vašich nohou.