Produkty: 75
Zobrazit ID verze

Dětské tenisové boty - cíl - obratnost, variabilita a dynamika

Jak jistě víte, výběr dětských bot může být často oříšek. A ještě o trochu víc, když potřebujete boty pro konkrétní příležitosti. Platí to samozřejmě i u bot pro různé sportovní příležitosti. Každý sport má totiž svá specifika. A tenis není výjimkou. Co vaše dítko ocení na tenisových botách? V první řadě musí být dětské tenisové boty pohodlné. To souvisí zejména s výběrem jejich správné velikosti. Nesoustřeďte se pouze na správnou délku boty, ale i na její šířku. Neváhejte proto dítěti nohu dokonale změřit, nejlépe ve stoje za použití tužky a papíru. Obkreslíte nohu stojícího dítěte na papír a pak vše důlkladně změříte. Naměřené centimetry porovnejte s tabulkou výrobce. Jen tak si budete jistí, že kupujete tu správnou velikost. A samozřejmě nezapomeňte na nadměrek. Čím mladší je jejich nositel, tím delší nadměrek vybírejte. Správně by se měl pohybovat od jednoho do půl centimetru. Tenisové boty pro děti jsou na nadměrek obzvlášť citlivé - dítě v nich potřebuje udělat rychlý pohyb a když při každém zastavení a odrazu ucítí tlak, bude to velmi nepříjemné a také nezdravé. V druhé řadě popřemýšlejte o tom, na jakém povrchu bude tenis hrát. Pro každý se totiž hodí jiný druh podrážky a vy rozhodně chcete, aby ho jeho obuv nelimitovala. Naopak - chcete od ní dokonalou podporu!

Dětské boty na tenis - bezpečí pro malé nožky

Cílem dětských tenisových bot je ochránit nohu vašeho potomka před různými zraněními, ke kterým může při tomto sportu dojít. Vymknuté kotníky, zlomeniny, naraženiny - tomu všemu se dá předejít snadným výběrem té správné tenisové obuvi. Zvýšit pravděpodobnost, že nedojde k úrazu je přeci cílem každého rodiče! Proto vždy vybírejte boty pro správný typ povrchu. Na trávu se hodí podrážka s drobnými výběžky, na antuku zase ta s profilem rybí kosti. Každý povrch má svá specifika a podle toho vybírejte i boty. Nepodceňujte také vrchní a boční zpracování obuvi. Rozhodně by mělo být dostatečně pevné a podržet nohu i při těch nejdivočejších výpadech a v běhu. Boky boty musí poskytnout dostatečnou oporu proti zvrtnutí nohy. A v neposlední řadě myslete na to, zda je vaše ratolest schopná si boty sama zavázat. Pokud ne, vyberte místo tkaniček stahovák a suchý zip.

Dětské boty na tenis - perfektní přilnavost na kurtu

Na antukové kurty se nejvíc hodí dětské tenisové boty, které mají podrážku s charakteristickým vzorkem rybí kosti. Ta funguje na antuce naprosto skvěle. Pokud ale vaše dítko hraje na různých površích, pak zbystřete. S velkou pravděpodobností nepotřebujete na každý povrch jinou obuv. Vyberte takovou, která má charakteristiku "vhodná pro tvrdší povrchy". Travnaté kurty bude vaše dítko nejlépe obíhat v tenisových botách pro děti, které mají na své podrážce typické malé "špuntíky". Ty skvěle podrží nohu vašeho drobečka i při těch nejnebezpečnějších výpadech dokonce na mokré trávě. Pro hru na vnitřních kurtech volte boty se světlou podrážkou, které jsou dobře odpružené. Klouby a páteř vašeho dítka vám rozhodně poděkují! Jakékoli indoor tenisové boty jsou skvělá volba.

Dětské tenisové boty - otázky, na které chcete znát odpovědi

Jaké vybrat tenisové boty?

Při výběru tenisových bot pro děti se soustřeďte na správnou velikost, vhodnou podrážku podle typu kurtu a v neposlední řadě také na design. Přeci jen - jedná se o dětské boty a děti bývají ti nejnáročnější módní guru!

Tenisové boty - jakou zvolit podrážku?

Podrážku volte podle toho, na jakém terénu hru očekávát. Pro antuku vybírejte dětské tenisové boty ze vzorků rybí kosti, na trávu s malými výběžky, do haly zase ty skvěle odpružené. A pokud povrchy střídáte, zvolte univerzální s tvrdou podrážkou.