Produkty: 1 005
Zobrazit ID verze

Dámské pohorky – co bude nejpohodlnější na túry do hor?

Jestli-že sháníte kvalitní obuv do hor, bude dobré, když se poohlédnete po turistické obuvi s názvem pohorky. Dámské turistické boty však musí splňovat určitá kritéria. Podrážka u turistické boty by měla dokonale tlumit dopady chodidla při kontaktu se zemí. Z tohoto důvodu by tak měla být dostatečně odolná, abychom v botě necítily každý kamínek na cestě. Turistické boty do hor mohou mít nižší i kotníčkovou podobu. Nižší modely turistické obuvi se skvěle hodí na pochůzky podhůřím. Vyšší kotníčkové turistické boty pak oceníte všude tam, kde je nerovný terén. Boty na turistiku by pak měly být i voděodolné a oděruodolné. Zvláště na horách nikdy nevíte, kdy se změní počasí. Také je dobré, když dámské turistické boty disponují protiskluzovou podrážkou. Na svých túrách se můžete setkat s navlhlými kořeny či mokrými kluzkými kameny. S protiskluzovou podrážkou tak budete vždy připraveny. Na trhu jsou pak k sehnání dámské turistické boty v letní i zimní variantě. Dámská zimní turistická obuv je většinou opatřena i praktickým zateplením. Turistické dámské boty mohou mít i nejrůznější barvy. V letošní sezóně jsou v kurzu zejména ty přírodní. To hraje turistickým botám do noty. Abychom byly in, můžeme tak sáhnout po oříškových a mahagonových, ale i tmavomodrých turistických pohorkách. Myslete však na to, že i turistické boty jsou módní doplněk, měly by tak ladit se zbytkem vašeho sportovního outfitu.

Boty na hory - pohodlné a komfortní řešení pro víkendový pobyt s přáteli

V případě, že si chcete zajet na víkend na hory se svými přáteli, určitě se vám vyplatí, když si s sebou přibalíte i kvalitní turistické boty. Využijete je na pochůzky podhůřím, ale i do vysokých hor. Na kratší procházky podhůřím můžete volit nižší modely obuvi do hor. Platí to i pro upravené turistické chodníky a méně členité cesty a trasy. Jestli-že však budete zdolávat i suťovisko, zaměřte se raději na boty do hor v kotníčkovém provedení.

Dámské boty do hor - univerzální outdoorová obuv

Dámské boty do hor by měly být dostatečně odolné a v ideálním případě i nepromokavé. Pro zajištění větší odolnosti dámských pohorek si pak můžete pořídit i kvalitní impregnaci a ochranný krém v neutrální barvě. Impregnační sprej vám na turistické botě vytvoří neviditelný ochranný povlak, po kterém budou dešťové kapky stékat a bota tak nenavlhne. Ochranný krém v neutrální barvě zase vaše turistické boty chrání před oděrkami a nevzhlednými rýhami. Určitě tak péči o vaše dámské turistické boty nepodceňujte. Dívky a ženy, které jezdí často do hor, pak využívají i čistící pěnu či gel. Při náročnější túře a při změně horského počasí může dojít k znečištění obuvi. Dámské boty do hor by se však neměly dávat za žádných okolností do pračky. Mohla by se totiž narušit jejich struktura a boty na turistiku do hor by tak snadno ztratily svoje nepromokavé a oděruodolné vlastnosti.

Dámská turistická obuv - časté dotazy

Jak nosit dámské turistické boty?

Dámské turistické boty mohou ženy a dívky nosit na tisíc způsobů. Nejčastěji je ženy oblékají k sportovním legínám. K těm si mohou dámy, které se rády líbí, obléci i funkční sukni na hory. Zvolit pak mohou ženy a dívky i kombinaci turistické obuvi s outdoorovými kalhoty.

Jak si zavázat turistické boty?

Jestli-že si kupujeme dámské turistické boty, měly bychom je umět i správně vázat. Tkaničky dámské turistické obuvi by měly být dostatečně pevné, ale i poddajné. Vyplatí se je vázat do kříže. Díky tomu se chodidlo v turistické botě dobře fixuje a nehrozí pak vymknutí kotníku. Boty však neutahujte příliš pevně, aby i chodidly cirkulovala správně krev.